Wczytuję dane...
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 10 dni
Wysyłka: Wysyłka gratis!

Sauna  5011 L wyróżnia się maksymalnym wyposażeniem, precyzyjnie wykonanym wnętrzem i eleganckim wyglądem zewnętrznym. Wewnątrz znajdziesz jedną przestronną ławkę z ergonomicznie zakrzywionym oparciem i ultra wygodnym siedziskiem. Całość wykonana z wysokiej jakości drewna. Ściany zewnętrzne wykonano z drewna abachi i cedru . Dzięki temu powstaje gustowna okleina w postaci kontrastów ciemnego i jasnego drewna. Narożnik sauny na podczerwień jest całkowicie przeszklony, co pozwala na podziwianie luksusowego wnętrza jak i z zewnątrz.

Połączenie grzejników KARBONOWYCH i KWARCOWYCH VITAE w ścianach, ławce i podłodze zapewnia równomierne rozprowadzenie promieni podczerwonych i niemal natychmiastowe nagrzanie do pożądanej temperatury. Ustawienia można łatwo kontrolować na panelu znajdującym się wewnątrz sauny na podczerwień. Sauna na podczerwień wyposażona jest w funkcję harmonii LED, która zapewnia jeszcze silniejszą przyjemność z relaksu za pomocą światłoterapii – tzw. koloroterapii. Atmosferę potęguje również możliwość włączenia ulubionej muzyki. Sauna na podczerwień wyposażona jest również w czujnik temperatury i wentylację dachu.

Dzięki wymiarom 130 x 118 cm sauna  stanie się eleganckim dodatkiem do każdego nowoczesnego gospodarstwa domowego, gdyż bez problemu zmieści się zarówno w domu, jak i w większym mieszkaniu. Przyniesie radość całej rodzinie, w tym dzieciom.

Model tenoferuje możliwość niezależnego sterowania poszczególnymi obwodami grzałki. Dlatego promieniowanie cieplne dociera ze wszystkich kierunków w dokładnie takiej ilości, która jest dla Ciebie przyjemna!

Zaletą sauny na podczerwień jest to, że jej działanie nie wymaga specjalnej wentylacji. Sauna na podczerwień nie wytwarza pary ani wysokiej temperatury. Wystarczająca jest naturalna cyrkulacja powietrza we wnętrzu.

 • Wymiar: 130 x 118 x 195 cm
 • Liczba osób: 2 osoba
 • Materiał wykonania: Abachi + Cedr
 • Moc: 2,5 kW (2500 W/h )
 • 3 szt promienniki KWARCOWE REDLINE VITAE ( 3 X 350 W )
 • 4 szt. grzejniki INFRARED KARBONOWE (2 X 400 W + 2 X 300 W )
 • Zasilanie: 230/V ( tradycyjne gniazdko )
 • Panel starowania: wewnątrz
 • Drzwi: przezroczyste szkło hartowane 8 mm
 • Oświetlenie, Wentylacja w dachu, Czujnik temperatury
 • Zestaw Audio
 • Koloroterapia LED
 • Regulacja Intensywnosci

* ZESTAW AUDIO

Całą pracą sauny sterujesz za pomocą panelu sterowania. Za pomocą tego panelu można włączać/wyłączać saunę.Wyświetlacz pokazuje aktualną temperaturę / temperaturę zadaną, czas sauny.

Za pomocą tego panelu sterujesz jednocześnie oświetleniem w saunie (lampa do czytania, oświetlenie zewnętrzne sauny, terapia światłem). Wysokiej jakości rozwiązanie audio. Funkcje panelu audio: wyświetlacz LCD, radio FM, MP3 , BT

* PROMIENNIKI KWARCOWE REDLINE VITAE                 

Najskuteczniejsze grzejniki ze zdrowotnego punktu widzenia.

Emitują promienie podczerwone w całym swoim spektrum promieniowania, tj. w tym krótkofalowych. Z medycznego punktu widzenia mają one najbardziej znaczący wpływ na organizm ludzki, ponieważ wnikają najgłębiej w tkankę ludzką. Oprócz efektu termicznego wytwarzają również efekt świetlny. Nagrzewanie tych promienników jest praktycznie natychmiastowe, co skraca czas nagrzania sauny do wymaganej temperatury.

Pod względem widma promieniowania podczerwonego obejmują całe spektrum długości fali.   

Żywotność około 10 000 h

Emitują promieniowanie : IR-A 14% , IR-B 24% , IR-C 62%

* REGULACJA INTENSYWNOSCI

Aby uzyskać większy komfort użytkowników, nasze sauny wyposażone są w regulację intensywności grzania promienników.

Intensywność grzania promienników, czyli temperaturę ich powierzchni w naszych saunach, możesz regulować według swoich odczuć i potrzeb.

 

* GRZEJNIKI INFRARED KARBONOWE

Wykonane są z cienkich pasków węglowych, nagrzewają się wolniej, z drugiej strony mają dłuższą żywotność. Przewagą nad grzejnikami ceramicznymi jest pełno powierzchniowe promieniowanie ciepła. Dzięki temu równomiernie ogrzewają ludzkie ciało.

Żywotność około 30 000 h   

Emitują promieniowanie : IR-A 0 % , IR-B 0 % , IR-C 100 % .

* DREWNO CEDROWE +  ABACHI

Masywne wiecznie zielone cedry z głębokich lasów Kanady wywołują wrażenie stoickiego spokoju, solidnego jak skała opanowania i siły. Tak właśnie wygląda cedr w środku. Jej bardzo trwałe i odporne drewno ma doskonałe właściwości termoizolacyjne , przyjemny zapach, a dodatkowo wnosi do domu naprawdę zdrowe środowisko . Pomaga utrzymać optymalną wilgotność powietrza, a także chroni je przed drobnoustrojami.

Drewno Abachi charakteryzuje się bardzo niskim przewodnictwem cieplnym, dlatego nadaje się do budowy wnętrza sauny, głównie na ławki saunowe, podpory i ruszty podłogowe. Materiał jest bardzo lekki i miękki, przyjemnie się na nim siedzi i nie parzy użytkowników sauny nawet przy dotknięciu gołym ciałem.

* KOLOROTERAPIA LED

Ponieważ światło jest ważną częścią naszego systemu środowiskowego, wpływa na to, jak się czujemy. Aby jeszcze bardziej wzmocnić ogólny efekt terapeutyczny, sauny na podczerwień są wyposażone w terapię światłem.

Terapia światłem LED może składać się z panelu z diod RGB lub pasków LED umieszczonych wewnątrz sauny. Za pomocą panelu sterowania można wtedy zmieniać pomiędzy odcieniami kolorów w saunie 

* ROZMIESZCZENIE GRZEJNIKÓW / PROMIENNIKÓW

SAUNY-PARAMETRY

 • KWARCOWE REDLINE VITAE: 

  TAK

 • INFRARED KARBONOWE: 

  TAK

 • WIELKOŚĆ: 

  2 OSOBOWA

 • RODZAJ DRZEWA: 

  CEDR + ABACHI

 • ZESTAW AUDIO: 

  TAK

 • KOLOROTERAPIA LED: 

  TAK

 • REGULACJA INTENSYWNOŚCI: 

  TAK