Wczytuję dane...

Sauna INFRARED na Podczerwień ( 1-os ) 10S01M

 

Sauna na podczerwień 10S01M dzięki swojej konstrukcji pasuje do  każdego wnętrza . Do produkcji użyto wysokiej jakości cykuty . Kompaktowe wymiary pozwalają na umieszczenie sauny na podczerwień w domu rodzinnym lub bardziej przestronnym mieszkaniu. Szklane drzwi zapewniają wygodny widok dookoła sauny. Ta sauna na podczerwień zawiera wbudowany węglowy piec podłogowy.  

W saunie tej znajduje się sześć pieców węglowych . W porównaniu z innymi typami emiterów węgla tworzą cienkie paski, których temperatura powierzchni wynosi 70–170 stopni Celsjusza. Grzejniki węglowe wolniej osiągają maksymalną temperaturę, z drugiej strony mają dłuższą żywotność (ok. 90 lat przy saunie 3 razy w tygodniu). Tego typu emiter równomiernie i dogłębnie ogrzewa organizm człowieka .

Pełen potencjał sauny na podczerwień osiągniesz ustawiając temperaturę na 65 ° C. Zapewni to działanie promienników podczerwieni podczas całego procesu sauny. Stopień skuteczności sauny na podczerwień zależy od intensywności promieniowania podczerwonego, a nie tylko od temperatury powietrza. Temperatura powietrza w samej saunie na podczerwień wynosi około 45 - 65 ° C po ustawieniu na maksimum. Podczas ustawiania niższej temperatury docelowej promienniki podczerwieni wyłączają się, gdy tylko temperatura powietrza osiągnie wymagany poziom.

 • Wymiar: 97 x 89 x 183 cm
 • Liczba osób: 1 osoba
 • Materiał wykonania: Jodła kanadyjska (cykuta )
 • Moc: 1,4 kW
 • Liczba grzejników: 6 grzejniki węglowe (carbon)
 • Zasilanie: 230/V ( tradycyjne gniazdko )
 • Panel starowania: wewnątrz
 • Drzwi: przydymione szkło hartowane
 • Grubość drzwi: 6mm
 • Oświetlenie: 1szt. lampki do czytania
 • Wentylacja w dachu: tak
 • Czujnik temperatury: tak

 


CZYM SĄ PROMIENIE PODCZERWONE ( IR ) 

Promień podczerwieni to nic innego jak fala elektromagnetyczna o długości fal pomiędzy światłem widzialnym a falami radiowymi. Ten promień jest podobny do naturalnych promieni słonecznych, które pomagają podgrzać naszą skórę bezpośrednio IR nawet w dni, kiedy jest zimno. 95% energii z włókna węglowego jest przekształcane do długofalowych promieni podczerwieni o długości fal od 5 do 17 mikronów. Słońce wytwarza długofalowe promienie podczerwieni o długości fal 9,4 mikronów.

PROMIENIE PODCZERWONE SĄ BEZPIECZNE. 

Promienie podczerwieni mają duże znaczenie dla prawie każdej dziedziny życia na naszej planecie. Poza tym, że zapewniają ludziom ciepło, promienie podczerwieni mogą wzmocnić stan zdrowotny organizmu na poziomie komórkowym. Ta technologia jest na tyle bezpieczna, że jest wykorzystywana od lat na salach porodowych szpitali, gdzie pomagają noworodkom uzyskać odpowiednią temperaturę ciała.

Rodzaje grzejników w INFRASAUNACH:

Grzejniki Ceramiczne - ( fale IR-C, IR–B ) 
Grzejniki ceramiczne pracują przy bardzo wysokiej temperaturze powierzchni, dlatego grzejniki są chronione dodatkową kratką ochronną. Ich nagrzewanie do wymaganej temperatury jest bardzo szybkie. 
Przeciwskazania : brak

Grzejniki węglowe - ( fale IR-C, IR–B ) 
Grzejniki węglowe są utworzone z cienkich pasków węgla, które zapewniają bardziej równomierne i wydajne rozprowadzanie promieni podczerwonych. Grzejniki nagrzewają się wolniej, ale mają dłuższą żywotność. 
Przeciwskazania : brak

Grzejniki kwarcowe ( Redline - VITAE ) - ( fale IR-C, IR–B, IR–A ) 
.Promienniki światła czerwonego prawie natychmiast osiągają wymaganą temperaturę. Składają się z rurek wykonanych ze szkła krzemionkowego, które oprócz intensywnego promieniowania cieplnego emituje również światło potęgujące ich korzystne działanie terapeutyczne. Przeciwskazania : problemy z nadcisnieniem, sercem, implanty metalowe , silikonowe .

W naszych saunach stosujemy wysokiej jakości promienniki kwarcowe Redlight-VITAE . Ich zastosowanie gwarantuje pełny obszar oddziaływania fal IR-C, IR–B, IR–A.

• IR–C oddziaływuje na wierzchnią warstwę naskórka (od 3 do 10 μm),

• IR–B oddziaływuje do warstwy skóry właściwej (od 1,4 do 3 μm),

• IR–A oddziaływuje do tkanki podskórnej wnikając pod skórę do naczyń krwionośnych (od 0,78 do 1,4 μm).

Korzystanie z sauny na podczerwień wpływają korzystnie na ból głowy, reumatyzm, napięcie mięśni, zapalenie oskrzeli czy odchudzanie i redukcję cellulitu są sprzymierzeńcami w przezwyciężaniu stresu, bezsenności czy nerwic. Poprawiają elastyczność skóry, łagodzą zmiany potrądzikowe, zmiany skórne a także mają pozytywny wpływ na wzrost sił witalnych oraz odporności.

Sauny z promiennikami Redlight-VITAE działają prozdrowotnie, leczniczo oraz wspomagająco podczas rehabilitacji.